menu search
brightness_auto
MERAK ETTİĞİNİZ VEYA ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ BİR KONU'MU VAR? HEMEN SOR ÖĞREN! NEDENNEDİR.COM
more_vert

Yaşça baya ileride bir komşumuz var gittiği doktor ona Tris (Hidroksimetil) Aminometan, Trometamol ve Deksketoprofen Trometamol yazmış, oda sürekli bana okutuyor reçeleri fakat bu Trometamol, Tris (Hidroksimetil) Aminometan ve Deksketoprofen Trometamol isimli ilaçların reçetelrinden hiç birşey anlamadım, düzgün ve anlaşılır bir şekilde bana ve başka merak edenler için açıklayabilirmi? Trometamol Nedir? Tris (Hidroksimetil) Aminometan Nedir? Deksketoprofen Trometamol Nedir? seklinde?

tris hidroksimetil aminometan nedir, deksketoprofen trometamol nedir, trometamol

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Sitemizin 1 ve 6. harfi nedir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

more_vert

Deksketoprofen Trometamol Nedir?

Deksketoprofen Trometamol nedir, ne için kullanılır?

Deksketoprofen Trometamol, etkin maddesi deksketoprofen ve tiyokolşikosid kimyasalları içerir. Deksketoprofen Trometamol, açık sarı renkli olup, düzgün yüzeyli ve yuvarlak efervesan tablet şeklindedir. Bir kutuda 14 adet tablet içerir ve strip seklindeki ambalajda sunulur. Deksketoprofen Trometamol, içeriğinde bulunan deksketoprofen trometamol steroid gibi olmayan antiinflamatuvar ilaçlar listesinde olan ilaç grubundan bir ağrı kesici sınıfındadır. Deksketoprofen Trometamol, içeriğinde bulunan tiyokolşikosid maddesi ise aslında kas gevşetici özelliğe sahiptir. Tiyokolşikosid madesi, şiddetli ağrılı kas rahatsızlıklarında semptomatik olarak tedavi amacı ile kullanılır.

Deksketoprofen Trometamol Ne İçin Kullanılır?

Kireçlenme, omurganın ağrılı sendrom durumlarında, eklem dışı romatizma sorunlarında, aniden ortaya çıkan omurilikten kaynaklanan ağrılı kas kasılmalarının tedavisinde, travma gibi veya ameliyat sonrasında oluşan ağrıların tedavisinde kullanılır. 

Tris (Hidroksimetil) Aminometan Nedir?

Tris veya trisaminometan veya trometamin veya THAM anlamıyla tıbda kullanım sırasında bilinen isimleri, (HOCH₂) ₃CNH₂ formülüne sahip olan organik içerikli bileşendir.

Tris (Hidroksimetil) Aminometan Ne İşe Yarar?

Hem zayıf olan bir asit hem de su bazlı bir sıvılardır. Tris (Hidroksimetil) Aminometan, kimyası sebebiyle, tampon çözeltiler içerisinde, kimyasal olarak değişiklikler meydana gelirken bile Tris (Hidroksimetil) Aminometan, pH'ı (basit asitliği) hemen hemen sabit bir seviyede tutabilme özelliği varıdr.

Umarım faydalı olmuştur.

thumb_up_off_alt 0 beğenilme thumb_down_off_alt 0 beğenilmeme

614 soru

229 cevap

1.8k kullanıcı

Most active Members
this month:
    Hoş geldiniz, Nedennedir sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
    Döviz Kurları
    ...