Aras Bulut İynemli Kim?

Aras Bulut İynemli Kim?
Aras Bulut İynemli Kim?

Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği okurken oyunculuğa ilgi duymaya başladı ve 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü’ne geçiş yaptı.

Aras Bulut İynemli Kim?
Aras Bulut İynemli Kim?

İynemli, ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde canlandırdığı Mete Akarsu karakteriyle yaşadı. Bu dizideki performansıyla büyük beğeni toplayan İynemli, 2011 yılında “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde canlandırdığı Şehzade Selim karakteriyle kariyerinde önemli bir sıçrama yaptı.

İynemli, 2013 yılında “Tamam mıyız?” filminde canlandırdığı Toprak karakteriyle ilk sinema filminde rol aldı. Bu filmdeki performansıyla 49. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

İynemli, 2015 yılında “Paramparça” dizisinde canlandırdığı Cihangir Yılmaz karakteriyle büyük bir başarı elde etti. Bu dizideki performansıyla 2016 yılında 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

İynemli, 2017 yılında “Çukur” dizisinde canlandırdığı Yamaç Koçovalı karakteriyle kariyerinin zirvesine ulaştı. Bu dizideki performansıyla 2018 ve 2019 yıllarında 43. ve 44. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

İynemli, 2020 yılında “Yakamoz S-245” dizisinde canlandırdığı Arman Sargun karakteriyle ekranlara döndü. Bu dizideki performansıyla 2021 yılında 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Aras Bulut İynemli, Türkiye’nin en başarılı ve popüler oyuncularından biridir. Kariyerinde birçok ödül kazanmış ve birçok başarılı projede yer almıştır. İynemli, Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan “Çukur”daki performansıyla hafızalara kazınmıştır.

İlginizi Çekebilir