Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola Kimdir?
Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola, 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlkokulu Hasan Ali Yücel İlkokulu, Ortaokulunu Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Liseyi Halit Armay Lisesinde tamamladı.

Ezgi Mola Kimdir?
Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola, 2000 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı. 2004 yılında BKM Mutfak’a katıldı ve ilk olarak 2005 yılında Hırsız Polis adlı dizide yer aldı. Ardından BKM Mutfak’ın tiyatro oyunlarında rol almaya başladı.

Ezgi Mola, ilk sinema filmini 2006 yılında Hayatımın Kadınısın adlı filmde oynadı. Bu filmdeki performansıyla 2007 yılında Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Ezgi Mola, 2007 yılından itibaren birçok sinema filminde ve dizide rol aldı. En çok izlenen filmleri arasında; Hırsız Polis, Hayatımın Kadınısın, Güldünya, Başka Semtin Çocukları, Canım Ailem, Romantik Komedi, Celal ile Ceren, Kocan Kadar Konuş, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Masumlar Apartmanı yer alıyor.

08.05.2023 tarihin de dört yıldır birlikte olduğu işletmeci Mustafa Aksakallı ile aile arasında gerçekleşen törenle dünya evine girdi.

Ezgi Mola, Türkiye’nin en başarılı ve en çok kazanan oyuncularından biridir. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Ezgi Mola, 12 milyondan fazla takipçiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir