Serenay Sarıkaya Kim?

Serenay Sarıkaya Kim?
Serenay Sarıkaya Kim?

Serenay Sarıkaya, 1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Lise eğitimini Antalya Saime Salih Konca Lisesinde tamamlamıştır. 2010 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında ikinci olmuştur.

Serenay Sarıkaya Kim?
Serenay Sarıkaya Kim?

Oyunculuk kariyerine 2010 yılında “Lale Devri” dizisiyle başlamıştır. Bu dizide Defne Samyeli’nin gençliğini canlandırmıştır. 2012 yılında “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde Asu karakterini canlandırmıştır. Bu dizi ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

2013 yılında “Medcezir” dizisinde Mira Beylice karakterini canlandırmıştır. Bu dizi ile kariyerinde zirveye ulaşmıştır. 2015 yılında “Şahmaran” dizisinde Şahmaran karakterini canlandırmıştır. Bu dizinin çekimleri Adana’da yapılmıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra modellik de yapmaktadır. 2010 yılından beri birçok markanın reklam yüzü olmuştur. Ayrıca, 2014 yılında “Magazin Gazetecileri Derneği” tarafından yılın en iyi kadın oyuncusu seçilmiştir.

Serenay Sarıkaya, 2015 yılında Kerem Bürsin ile birlikte olmuştur. 2017 yılında ayrılmışlardır. 2018 yılında Cem Yılmaz ile birlikte olmuştur. 2019 yılında ayrılmışlardır. 2022 yılında Burak Deniz ile birlikte olmuştur.

Serenay Sarıkaya, güzelliği ve oyunculuğu ile Türkiye’nin en popüler oyuncularından biridir. Kariyerine yeni projelerle devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir
Buse Meral kimdir