Netflix dizileri önerileri unutulmayacak diziler

Netflix dizileri önerileri unutulmayacak diziler

Netflix dizileri önerileri unutulmayacak diziler

2022 senesinin en fazla izlenen dizilerini sizin için derledik. Birbirinden güzel ve sürükleyici netflix dizileri önerileri listemizde tam 11 tane bizi bulunuyor. Mutlaka herkesin tarzına uygun diziler listemizde mevcuttur hepinize iyi seyirler dileriz.

Netflix dizileri önerileri unutulmayacak diziler

Heartstopper (2022)

2022’nin en çok ses getiren dizisi olan Heartstopper ile başlıyoruz. Başarılı bir öğrenci olan Charlie, eşcinsel olduğu ortaya çıktığından beri okulda sürekli zorbalığa maruz kalmaktadır. Bu da onun utangaç ve güvensiz birine dönüşmesine neden olur. Nick ise popüler ve mükemmel bir ragbi oyuncusu olduğu için çevresindekiler tarafından sevilmektedir. İkisi her sabah birlikte oturmaya başladıklarında, her gün daha da yakınlaşan yoğun ve öngörülemeyen bir dostluk geliştirirler. Ancak çok geçmeden Charlie, Nick’e karşı hislerinin farklılaştığını keşfeder ama Nick ile bir şansı olduğuna inanmaz. Ama aşk şaşırtıcı şekillerde işler ve Nick ile Charlie arasında bir ilişki başlar.

Yönetmen: Alice Oseman

Oyuncular: Joe Locke, Kit Connor, Yasmin Finney

The Haunting of Hill House (2018)

Harika bir korku dizisiyle karşınızdayız. Mike Flanagan’ın kaleminden çıkan dizide, geçmiş ve şimdi arasında gidip gelen parçalanmış bir aile, eski evlerinin unutulmaz anılarıyla ve onları evden uzaklaştıran korkunç olaylarla yüzleşir.

Oyuncular: Michiel Huisman, Carla Gugino, Henry Thomas, Elizabeth Reaser, Kate Siegel, Victoria Pedretti

Yönetmen: Mike Flanagan

Netflix dizileri önerileri

Bir Başkadır (2020)

2020 yılının en iyi dizilerinden biri olan Bir Başkadır, birbirlerinden oldukça farklı karakterde olan ve bambaşka hayatlar yaşayan bir grup insanın yollarının kesişmesiyle değişen yaşamlarını konu ediyor.

Oyuncular: Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit

Yönetmen: Berkun Oya

Netflix dizileri önerileri

Love Death – Robots (2019)

Bilim kurgu, fantezi, korku ve komedi gibi çeşitli türlerdeki animasyon dizisi, her bölümünde kısa ve bir o kadar çarpıcı hikâyeleri izleyicilere sunuyor. Love Death – Robots, Black Mirror sevenlerin bayılarak izleyeceği bir yapım.

Oyuncular: Scott Whyte, Nolan North, Steven Pacey

Yönetmen: Tim Miller

Netflix dizileri önerileri

Sex Education (2019)

2019 yılında yayımlanmaya başlayan ve o yıldan beri de çok sevilen dizilerden biri olan Sex Education oldukça içine kapanık bir çocuk olan Otis’i merkezine alıyor. Seks terapisti olan anne ve babası sayesinde seks konusunda oldukça bilgili olan Otis, bu bilgiyi okulun sıradışı kızı Maeve’in teklifi ile değerlendirmeye başlar. O artık, liseli gençlerin gelip dert yandığı ve sorunlarını çözdüğü bir terapisttir. Peki ya Otis’in sorunlarını kim çözecek?

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa

Yönetmen: Laurie Nunn

Netflix dizileri önerileri

Godless (2017)

1880’lerin Batı Amerika’sında, cani haydut çete lideri Frank Griffin, eski koruması altındaki Roy Goode’un peşine düşer. Frank’in yolculuğu onu La Belle isimli kasabaya götürür. Bu kasabada, yalnızca kadınlar yaşamaktadır.

Oyuncular: Merritt Wever, Jack O’Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy

Netflix dizileri önerileri

Sense8 (2018)

Bilim kurgu ve özellikle de mistisizm dizisi denildiğinde ilk aklan gelen yapımlardan biri olan Sense8 dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak.

Oyuncular: Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai

Yönetmen: J. Michael Straczynski

Netflix dizileri önerileri

Unorthodox (2020)

Pandemi döneminde yayınlanan ve yayınlandığı dönemde bir hayli ses getiren Unorthodox, kadınların yaşadığı zulmü bir kez daha ortaya koyuyor. Dizi; Hasidik Yahudileri’nin bir cemiyetine mensup olan 19 yaşındaki genç kızın görücü usulü evlenmeye zorlanmasını ve kızın hayalleri için kaçmasını güçlü bir anlatımla işliyor. Esther Shapiro’nun özgürlüğüne giden yolu anlatan dizi, 4 bölümden oluşuyor.

Oyuncular: Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch

Yaratıcı: Anna Winger

Netflix dizileri önerileri

The Haunting of Hill House

Bir diğer Netflix imzalı dizimiz The Haunting of Hill House yani “Tepedeki Ev”

10 bölümden oluşan bu dizi ise paranormal olayları konu alıyor.

IMDB: 8.6

Netflix dizileri önerileri

Altered Carbon

Bu dizimiz ise bilim kurgu ağırlıklı bir dizisi. Mutlaka başlamanız gereken Netflix dizilerinden birisi.

IMDB: 8.2

Netflix dizileri önerileri

Elite

Bir diğer dizi tavsiyemiz ise “Elite” Bu dizimiz ise zengin öğrencilerin okuluna transfer olan, fakir mahallelerden gelen gençlerin yaşadıklarını konu alıyor.

IMDB: 7.6

kaynak

İlginizi Çekebilir
2023 Film Önerileri