Hemen yeni hesap oluşturun

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Hemen yeni hesap oluşturun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Kars Sarıkamış Şehitleri Anma Günü Nedir

Kars Sarıkamış Şehitleri Anma Günü Nedir

Kars Sarıkamış Şehitleri Anma Günü Nedir

Kars Sarıkamış Şehitleri Anma Günü Nedir: Kars Sarıkamış şehitleri, Ermenistan ile Türkiye arasındaki Kars-Sarıkamış Savaşı sırasında Türkiye’yi savunmak için şehit düşen Türk askerlerinin adıdır.

Bu savaş, Ermenistan’ın, Türkiye ve İran’ın topraklarını işgal etme çabasına karşı Türkiye tarafından yapılan bir mücadeleydi.

Sarıkamış Savaşı, 26 Aralık 1914 ile 2 Nisan 1918 tarihleri arasında sürdü ve Türkiye tarafının zaferle sonuçlandı. Kars Sarıkamış şehitleri, Türkiye’nin millî tarihinde önemli yer tutar ve Türkiye halkı tarafından saygıyla anılır.

Kars Sarıkamış Savaşı sırasında, Türkiye’yi savunmak için mücadele eden Türk askerleri, soğuk hava koşulları, açlık, yolsuzluk ve savaş şartları gibi zorluklara rağmen, cesurca mücadele ettiler.

Bu nedenle, birçok asker şehit düştü. Tam olarak kaç askerin şehit olduğu konusunda kesin bir sayı vermek zor, ancak bazı tahminler, Kars Sarıkamış Savaşı sırasında Türk askerlerinin yaklaşık 20.000 ila 30.000 arasında şehit düştüğünü söyler.

Bu savaşın yanı sıra, Türkiye’nin diğer savaş ve çatışmaları sırasında da birçok Türk askeri şehit düşmüştür.

Hakkında NedenNedirKalfa

Cevap bırakın

Yorum yaparak, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.