Kemal Kılıçdaroğlu Değişimi sonuna kadar yapacağım

Kemal Kılıçdaroğlu Değişimi sonuna kadar yapacağım

Kemal Kılıçdaroğlu Değişimi sonuna kadar yapacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, değişim mücadelesini sonuna kadar sürdürme sözü verdi. Kısa süre önce yaptığı bir konuşmada Kılıçdaroğlu, tüm Türkler için daha adil ve eşitlikçi bir toplum yaratmaya kararlı olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Değişim gelene kadar pes etmeyeceğim” dedi. Herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu, herkese saygı duyulan, herkesin barış ve güvenlik içinde yaşayabildiği bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceğim.”

Kılıçdaroğlu, yıllardır Türk hükümetini sesli bir şekilde eleştiriyor. Hükümeti yolsuzlukla, insan hakları ihlalleriyle ve hukukun üstünlüğünü korumamakla suçladı.

Kılıçdaroğlu son aylarda hükümete yönelik eleştirilerini artırdı. Hükümetin ekonomi politikalarına karşı protestolara öncülük etti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istedi.

Kılıçdaroğlu’nun değişim mücadelesini sürdürme sözü karışık tepkilerle karşılandı. Bazı Türkler Kılıçdaroğlu’nu cesaretinden ötürü överken, diğerleri onu demokrasiye tehdit olmakla suçladı.

Ancak Kılıçdaroğlu, hükümetin tehditlerinden korkmadığını söyledi. Bedeli ne olursa olsun değişim için savaşmaya devam edeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Hiçbir şeyden korkmuyorum” dedi. “Ben hapisten korkmuyorum, ölümden korkmuyorum. Daha iyi bir Türkiye için sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim.”

Kılıçdaroğlu’nun istediği değişimi getirip getiremeyeceği ise zaman gösterecek. Ancak değişim için savaşmaya devam etme sözü birçok Türk’e ilham verdi ve onlara daha iyi bir gelecek için umut verdi.