Kumar Tutkusundan Sıfırı Tüketen Türk Ünlüler!

Kumar Tutkusundan Sıfırı Tüketen Türk Ünlüler!
Kumar Tutkusundan Sıfırı Tüketen Türk Ünlüler!

Kumar Tutkusundan Sıfırı Tüketen Türk Ünlüler!

Kumar oyunları çoğunlukla birçok kişinin hayatını karartmak da olup, bütün servetini elinden de almaktadır. Ünlüler dünyasında kumara çok para harcayan isimler mevcuttur. İşte sizler için derlediğim kumar oynadıktan sonra kariyerini mahveden o ünlü isimler. Bu tarz çalışmaların devamı için makalemizi beğenmeyi unutmayınız.

1: Mustafa topaloğlu

Mustafa topaloğlu, da kumar tutkusundan bir türlü vazgeçemeyen ünlülerden topaloğlu, bu tutkusu yüzünden zor dönemler geçirdi. Mustafa topaloğlu, birkaç kez kumar operasyonlarında gözaltına alındı, sonra serbest bırakıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro amirliğinin düzenlediği kumar baskınlarında gözaltına alınarak adından söz ettirmişti. Mustafa topaloğlu, borçları yüzünden hacizlik bile oldu. 6 yıllık kira borçlarına karşılık çekmeköy dumankaya sitesi’ndeki evlerine haciz gelmişti. Mustafa topaloğlu, nun ilk eşi hasibe topaloğlu’nun oturduğu ortaköy’deki evin kira borcuna karşılık şimdiki eşi deryatopa loğlu ile oturduğu eve haciz memurlarının gelmesine eşi ve kayınvalidesi, de tepki göstermişti. Komşularının da şahit olduğu kavgalar ve bağırışlar sonrasında haciz memurları topaloğlu’nun üzerindeki paralara ve evdeki bazı eşyalara haciz koymuştu.

2: Serdar Ortaç

Kumar tutkusunun herkes tarafından bilinen ve bunu saklama gereği duymayan Serdar Ortaç kıbrısta bir otelin kumar hanesinde 2.200.000 lira kazandı. Serdar Ortaç makinede oynadığı oyundan bu kadar çok para kazanınca baygınlık geçirdi. Serdar Ortaç, bu kazandığı parayla tüm borçlarını ödediğini açıklamıştı. Serdar Ortaç, 2011 yılının son günlerinde şansı yaver gidince iyi para kazandı ama daha önce bu tutkusu yüzünden tüm parasını kaybettiğini açıklamıştı. Serdar Ortaç, bu kötü alışkanlığı ile ilgili pişmanlığını şöyle dile getiriyor ‘pişmanım ama son pişmanlık işe yaramıyor, kumarda servet kaybettim’ ifadesini kullandığı ve herkese ibret olsun insanlar alın terini kumarla heba etmesin ifadesini kullandı.

3: Alişan

Alişan batum’da fena yakalanmıştı. Bir haber sitesinin özel haberine göre bir kumarhanede rulet masasına oturan sanatçı, kumar oynarken görüntülenmişti. Saatlerce kaybettiği paraları geri kazanmak için uğraşan Alişan, hırsına yenik düştü ve alişan’ın 20000 $ kaybettiği ortaya çıkmıştı.

4: Mehmet Ali Erbil

Mehmet Ali Erbil‘de kumar tutkunu olan ünlülerden Erbil, birkaç kez kaçak kumar oynarken yakalanmıştı. Mehmet Ali Erbil, son olarak kıbrıs’ta bişr kumarhanede oğluyla birlikte görüntülenmiş ve bu yüzden tepki çekmişti. Türkiye’nin ünlü şovmenlerinden Mehmet Ali Erbil, şöhretin verdiği hezimetle kumar batağına sürüklenmiş bir başka isim olan Mehmet Ali Erbil, bu kumar aşkı yüzünden birçok kez masa başında yakalandı ve gözaltına alınmıştı.

5: Haluk Levent

Borçları yüzünden zor günler geçiren Haluk Levent, bir dönem kumar batağına düştüğünü de itiraf etmişti. Levent o dönemi bizlere şu şekilde anlatıyor, ‘Bir dönem borcunu kumar oynayarak kapatma cehaletine düştüm, kıbrıs’ta, orada burada kumar oynadım, bu benim gibi aklı başında birinin düşmemesi gereken bir durumdu çok cahilce bir şeydi’. Haluk Levent sözlerini bu şekilde sürdürmüştü. O dönemi anlatırken tabii ki kumarı bırakmak nitekim işe yaramadı ve sonra da alkol bağımlılığı başladı ama şunu belirtiyor ki, hiçbir zaman uyuşturucunun esiri olmadı zaten hatalarından da ders aldı ve kendini topladı.

6: Ece erken

Ece erken, de davut güloğlu’nun oynaması için para vermişti, ardından birkaç ay sonra ilişkilerine son noktayı koyan çiftten ece erken, geçtiğimiz günlerde davut güloğlu’nu eski alacağını hatırlatmıştı. O parayı benim sana verdiklerime sahip yanıtını alınca büyük hayal kırıklığına uğramıştı. Parasını geri alamadığı ece erken bu şekilde kumar tutkusuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Ece erken’in geçtiğimiz kurban bayramında gittiği cratos otelde sabahın ilk ışıklarına kadar canlı poker oynadığı da görülmüştü.

7: Davut güloğlu

Davut güloğlu da bir dönem uzun süre oynadığı kumar ile bayağı gündeme gelmişti. Yakın çevresinden alınan bilgilere göre Davut gül oğlu ve ece erken ilişkileri devam ederken fırsat buldukça hafta sonları gittikleri kıbrıs’ta soluğu sık sık kumarhanede alıyorlardı. Kıbrıs’taki gazinonun davetlisi olarak girne’ye giden Davut güloğlu, kendisine hediye edilen 1000 dolarlık kumar fişi ile şansını denedi ve deneyince olanlar oldu. Özel gazete haberlerine göre 20000 $ kazanan gül oğlu parasını almak isteyince kriz çıktı. Hediye fişlerini paraya çeviremezmisiniz diyen Davut güloğlu, görevlilerle tartışıp sonunda parasını almıştı. Tabii ki tüm bu olanlardan sonra ünlü sanatçı da kumarda kaybetmişti.

8: Demet sağıroğlu

Türk pop müziğinin yıldızlarından Demet Sağıroğlu‘nun eğlence olsun diye başladığı kumar tutkusu, kısa sürede kabusa dönüştü. Türkiye’de kumar oynamak yasak olduğu için Kıbrıs Türk cumhuriyeti’ne giden sağır oğlu bir dönem sıfırı tüketmişti. Türk pop müziğinin güçlü seslerinden birisi olan demet sağıroğlu öylesine oynamaya başladığı kumara kısa sürede bağımlı olduğu kumar oynayabilmek için sürekli kıbrıs’a gidiyor ve tüm varlığını yeşil örtüde bırakıyordu.

9: Atilla kaya

Atilla kaya albümlerde hızla yükselen bu başarısını özel hayatına yansıtamadı. 19 yaşında ilk evliliğini yaptı ama fazla uzun sürmedi. Bu olaydan sonra alkol ve kumar onun tek dostu haline geldi. Ancak bu dostları da yalnızlığa çare olmadı. Genç yaşta alkol ve kumar gece hayatı tutkusu onun zor günler yaşamasına sebep oldu. Atilla kaya, siroz yüzünden tedavi gördüğü dönemde verdiği bir röportajda şunları söylüyordu, yaşadığım hayatın bedelini ödüyorum, benim bu halim genç sanatçılara ders olsun, diye konuşmuştu. Atilla kaya, 44 yaşında hayata veda etmişti.

10: Ali Küçükbalıkçı

Kibariye‘nin kocası Ali Küçükbalıkçı. Ünlü şarkıcı kibariye’ye kumar şoku, tüm servetini kumar masasında kaybettiği söylenmişti. Çift borçları yüzünden büyük sıkıntıya düşmüştü. Ali küçükbalıkçı, eşi kibariye’nin adını kullandığı ve kazandığı güvenle çeşitli firmalara karşılıksız çek verdiği iddia edildi. Sözcü gazetesinin haberine göre, sevilen şarkıcı kibariye 1999 yılında evlendiği kocası ali küçükbalçı yüzünden büyük sıkıntıya düşmüştü. Eşinin kumar harcamaları çiftçi borç batağına sürükledi. Ayrıca ali küçükbalıkçı, nın eşinin adını kullanarak şirketlere karşılıksız çek verdiği iddia edilmişti.

11: Öztürk Serengil

Yeşilçam’ın efsane aktörlerinden Öztürk Serengil, kumar yüzünden başına gelenleri hiç saklamadan anlatıyordu. Kelimenin tam anlamıyla bir kumar tutkunu olan Öztürk Serengil kaleme aldığı anılarında bu tutkusu yüzünden tam 27 apartman dairesini kaybettiğini itiraf etmişti. Öztürk Serengil, almanya’da bir gecede 100000 mark yaklaşık o zamanın 19 milyar lirasını kaybetmişti. Kumardan sonra geri dönecek taksi parası bile olmamıştı. Kumarhane eden eve kilometrelerce yol vardı mecburen yürüyerek döndü. Eve ulaştığında karısı elinde biletiyle havaalanına gidiyordu. Öztürk Serengil, i o gün terk etti.

Sizler için derlediğimiz özel makalemiz burada sona ermiştir. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere. Şimdilik hoşça kalın.