Hemen yeni hesap oluşturun

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Hemen yeni hesap oluşturun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Tarihin en büyük saadet zincirini kuran Bernard madoff’un hayatı

Tarihin en büyük saadet zincirini kuran Bernard madoff’un hayatı

Tarihin en büyük saadet zincirini kuran Bernard madoff’un hayatı

Tarihin en büyük saadet zincirini kuran Bernard madoff’un hayatı: Tarihin en büyük saadet zinciri 1938 yılında doğan Bernard madoff’un hayat hikayesine bakalım.

Tarihin en büyük saadet zinciri 1938 yılında doğan Bernard madoff, küçük işlerden kazandığı paralar ile 1960 yılında bir yatırım şirketi kurdu. Kısa süre içinde çevresinden ve ailesinden yatırım almaya başlayan adam, elektronik ticaret sistemiyle kullanılan teknolojilerin öncülerinden biri oldu.

Wall street’teki en büyük piyasa yatırımcılarından olan Bernard madoff, bir süre dünyanın en büyük firmalarının işlem gördüğü borsada başkanlık yaptı. 2008 yılına kadar menkul kıymet ticareti yapıyormuş gibi kayıtlar tutan madoff, gerçekte yeni yatırımcılardan aldığı parayı eskilerine ödeyerek 65 milyar dolarlık vurgun yaptı.

Sonunda 2008 yılında oğullarının itirafıyla tutuklanan Bernard madoff, suçunu kabul etti ve 150 yıl cezaya çarptırıldı. Oğlu mark olaydan 2 yıl sonra intihar etti, diğer oğlu ise 48 yaşında kanserden hayatını kaybetti. Madoff, 2021 yılında 82 yaşında cezaevinde öldü. Hikayesi ”yalanlar büyücüsü” isimli film ile de anlatıldı.

Hakkında NedenNedirKalfa

Cevap bırakın

Yorum yaparak, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.