Hemen yeni hesap oluşturun

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Hemen yeni hesap oluşturun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

İngiliz Bilim Adamlarının Kanser İçin Geliştirdiği İlaç Umut Oldu

İngiliz Bilim Adamlarının Kanser İçin Geliştirdiği İlaç Umut Oldu

İngiliz Bilim Adamlarının Kanser İçin Geliştirdiği İlaç Umut Oldu

İngiliz Bilim Adamlarının Kanser İçin Geliştirdiği İlaç Umut Oldu: İngiliz Bilim Adamlarının Kanser Hastaları İçin Geliştirdiği İlaç, 6 Ayda Etkisini Gösteriyor.

İngiltere’de bilim insanlarının ilerlettiği kanser ilacı, hastalığı gelişmiş şahıslar amacıyla umut olacak. Bilim insanları söz hususu ilaç amacıyla hücrelere sızarak 6 ay içersinde etkili olacağını söyledi.

İngiltere’de uzun süredir çalışmalar yapan bilim insanları, kanser tedavisine cevap vermeyen 150 şahıs üstünde denenen ve kanser hücrelerine sızarak etkili olması amaçlanan ”TV” isimli ilacın pek çok hastada olumlu cevap verdiğini açıkladı.

Merkezi Londra’da tespit edilen Kanser Araştırmaları Enstitüsü ile Royal Marsden Kanser Hastanesi uzmanlarının beraber ilerlettiği TV isimli ilaç, akciğer, rahim ağzı, mesane ve yumurtalık dahil toplam altı kanser türünde denendi. İngiltere’de yeni tasarlanan bir kanser ilacının, hastalığı gelişmiş şahıslar amacıyla umut olabileceği belirtildi.

İngiliz Bilim Adamlarının Kanser İçin Geliştirdiği İlaç Umut Oldu

Bilim insanları hastalıkları ilaca reaksiyon vermeyen 150 şahıs üstünde denenen “TV” (Tisitumab Vedotin) isimli ilacın, kanser hücrelerine sızarak hücrelere içeriden saldırdığını söyledi. İlacın 6 aya kadar etkili bulunduğu ifade edildi.

MESANE KANSERİ HASTALARININ YÜZDE 27’SİNDE OLUMLU SONUÇ ALINDI

Sonuçları Lancet Oncology isimli tıp dergisinde yayımlanan incelemeye göre, mesane kanseri hastalarının yüzde 27’si, rahim ağzı kanseri hastalarının da yüzde 26’sı tedaviye olumlu cevap verdi. Yemek borusu kanseri ve ufak hücreli akciğer kanseri hastalarında bu miktar yüzde 13 oldu.

Endometriyal kanserli hastaların yüzde yedisinde urun küçüldüğü ya da büyümesinin durduğu görüldü.

BAĞIRSAK VE PANKREAS KANSERİ DE ÇÖZÜLÜYOR

Şimdi araştırma, bağırsak ve pankreas kanseri hastalarını da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Araştırmada, bu ilaca cevap verebilecek hastaları saptamak amaçiyle marker’lar da test ediliyor.

Uzmanlara göre, bir antikora iliştirilen TV, doku etkeni adı verdiği reseptörü amaç alıyor. Birçok kanser hücresinin yüzeyinde yüksek civarda doku etkeni bulunuyor. İlacın daha sonra, girdiği hücreleri parçaladığı belirtiliyor.

Hakkında NedenNedirKalfa

Cevap bırakın

Yorum yaparak, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.