Lilika Ne Demek Pregabalin Bağımlılığı Tedavisi

Lilika Ne Demek Pregabalin Bağımlılığı Tedavisi
Menisküs Nedir Belirtileri Nelerdir

Lilika Ne Demek Pregabalin Bağımlılığı Tedavisi

Hepinize Merhaba bugün günümüzde sıklıkla karşılaştığımız ve giderek de büyüyen bir problem olan Lilika ”Pregabalin”dan bahsedeceğim.
Lilika ın etken maddesi pregabalin tedavi etmek amaçlı üretilmiş bir ilaç.
Ancak bu ilacın çok ciddi bir Ağrı kesici etkisi olduğu fark ediliyor.


Lilika ”Pregabalin” bundan sonra da Ağrı kesici ilaç olarak kullanımı günümüzde özellikle nöropatik ağrı dediğimiz yani şeker hastalığına diyabete bağlı, hücrelerindeki bozulmaya ve aşırı uyarılmaya bağlı birtakım ağrı sendromlarında fibromiyaljide yada kansere bağlı ağrılarda, yada bazı kemik, lik hastalıklarda ağrı kesici olarak kullanılmakta.

Gelin görün ki bu Lilika ”Pregabalin” ağrı kesici özellikle madde bağımlıları tarafından çok kolay farkediliyor ve bunu özellikle madde bağımlısı olan ye yani eroin ve metamfetamin kullanan ve bunları bulamadıklarında çekilme belirtisi yaşayan kişiler. Yani bu kişiler birtakım rahatlamaya çalışıyorlar ve bunun bağımlılığını geliştiriyorlar.

Lilika ”Pregabalin” kalp yakıcı bir etki dediğimiz bir etki yapıyor kullandıktan sonra iyi hal olma hali başarı ve iyilik hali, kendine güven hissi, bir gevşeme rahatlama, stresin azaldığı hissi bir cesaret gelmesi gibi bir his ve tarif ediyor hastalar.

Evet bunun da bu uyuşukluk halinden dolayı da kullanımının artırılması uzatılabiliyor olması sonrası hastalar bağımlı oluyorlar.

Tabii Ağrı kesici olarak kullanılan ilaç dozu aslında en yakın ilikte iki yüz’le dört yüz miligram arasında.
Lilika ”Pregabalin” bağımlılık amaçlı kullananlarda bu altı yüz veya altı yüz’ün üzerine kadar çıkabiliyor dahada artıp dokuz yüz veya bin beş yüz gibi dozlarda kullanabiliyorlar.


Yani bir kutu ilaçla hastayı bir ayda tedavi edilirken ağrı problemi olan hastayı bağımlılar bu bir kutu ilacı iki günde tükete biliyor.

Lilika ”Pregabalin” ciddi bir uykusuzluk, sinirlilik, agresiflik, aşırı bir huzursuzluk hali olduğu için de bu ilacı almak istiyorlar yani neden sürekli kullanmak istiyorlar ve bu durumda da bağımlılık sendromu gelişmiş oluyor. Tabii günümüzde çok sık dedik çünkü öyle baktığınız zaman ilacın reçete edilme oranlarının yüzde seksen endikasyon dışı reçete ediliyor tüm dünyada böyle kronik ağrı dışında birçok kullanım nedenleri olarak reçete edilebiliyor.

Tabii bu durumda ilacın bağımlılık yapıcı etkisiyle sahte hastalıklar üretmeye, doktora reçete ettirmek için farklı bahanelerle başvurma, ağrı gibi tonların uyuşması gibi nedenlere neden olur ve eczacıları taciz edip almak istiyorlar.

Lilika ”Pregabalin” kullanımına hükümet kısıtlama getirdi yani iki bin on dokuz yılından itibaren ilaç özellikle üçüncü basamak hastanelerde rapor çıkarılarak kullanıma sunulmakta ve doz belirtilmekte ve dolayısıyla herkes bu ilacı yazamıyor.

Lilika ”Pregabalin” çok ciddi bağımlılık etkisi var hem kişiler buna dikkat etmesi gerekiyor Lilika ”Pregabalin” bağımlılığı günümüzde önemli bir problem ve kullanımda çok hızlı bir bağımlılık gelişiyor. Kimler daha çok bağımlı oluyor, öncesinde madde bağımlısı olan kişilerde, alkol bağımlılığı daha fazla yani özellikle eroin ve metamfetamin kullananlarda Lilika ”Pregabalin” bağımlılığı çok yüksek oranda.

Görülüyor ki Lilika ”Pregabalin” bağımlılığını bırakmak öyle kendi iradenizle falan olacak bir durum değil tıbbi bir tedavi gerekmiyor ama gerekirse klinikler yapıyor. Mutlaka medikasyon yani ilaç tedavisi alarak doktor kontrolünde olmalı. Lilika ”Pregabalin” bağımlılığı için bir yardım almak gerekiyor ve bağımlılık günümüzün en önemli problemlerinden ve bağımlık giderek artan problemlerinden biridir.

kaynak

İlginizi Çekebilir