Hemen yeni hesap oluşturun

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Hemen yeni hesap oluşturun

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir: Otizm spektrum bozukluğu (OSB), bir grup kalıtsal nöropsikolojik bozukluktur. OSB’ler genellikle ilk çocukluk yıllarında ortaya çıkar ve ömür boyu sürer. OSB’ler, beyinlerin düşünceleri, duyguları ve davranışları anlamaya ve yönetmeye yönelik yapısında ve işlevinde bozukluklar nedeniyle ortaya çıkar. OSB’lerin nedenleri tam olarak bilinmemektedir, ancak genetik ve çevresel faktörlerin rol oynayabileceği düşünülmektedir.

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm spektrum bozukluğu (OSB), bir grup kalıtsal nöropsikolojik bozukluktur ve çocukluk döneminde ortaya çıkar. OSB’ler, beyinlerin düşünceleri, duyguları ve davranışları anlamaya ve yönetmeye yönelik yapısında ve işlevinde bozukluklar nedeniyle ortaya çıkar. OSB’lerin belirtileri, kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle nedenleri şunlardır:

  • Duygusal ve sosyal iletişim zorlukları
  • Öğrenme ve dil zorlukları
  • Özellikle tekrarlayan veya ritualistik davranışlar
  • İlgi çeken konulara yoğunlaşma
  • İlgisiz veya yabancı davranışlar

OSB’lerin belirtileri çocukluk döneminde ortaya çıkabilir, ancak bazı çocuklar bunları ilk okul yıllarında veya daha geç bir dönemde gösterebilir. Eğer bir çocuğunuzda bu tür belirtiler gözlemliyorsanız, lütfen bir uzman doktor’ a başvurun. Bu belirtilerin bir kısmı başka sağlık problemlerine de neden olabilir ve düzenli olarak bir doktor ile görünmeniz çocuğunuzun sağlığı için hayati önem taşır.

Hakkında NedenNedirKalfa

Cevap bırakın

Yorum yaparak, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.