Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir
Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir: Otizm spektrum bozukluğu (OSB), bir grup kalıtsal nöropsikolojik bozukluktur. OSB’ler genellikle ilk çocukluk yıllarında ortaya çıkar ve ömür boyu sürer. OSB’ler, beyinlerin düşünceleri, duyguları ve davranışları anlamaya ve yönetmeye yönelik yapısında ve işlevinde bozukluklar nedeniyle ortaya çıkar. OSB’lerin nedenleri tam olarak bilinmemektedir, ancak genetik ve çevresel faktörlerin rol oynayabileceği düşünülmektedir.

Otizm Neden Olur Belirtileri Nelerdir

Otizm spektrum bozukluğu (OSB), bir grup kalıtsal nöropsikolojik bozukluktur ve çocukluk döneminde ortaya çıkar. OSB’ler, beyinlerin düşünceleri, duyguları ve davranışları anlamaya ve yönetmeye yönelik yapısında ve işlevinde bozukluklar nedeniyle ortaya çıkar. OSB’lerin belirtileri, kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle nedenleri şunlardır:

  • Duygusal ve sosyal iletişim zorlukları
  • Öğrenme ve dil zorlukları
  • Özellikle tekrarlayan veya ritualistik davranışlar
  • İlgi çeken konulara yoğunlaşma
  • İlgisiz veya yabancı davranışlar

OSB’lerin belirtileri çocukluk döneminde ortaya çıkabilir, ancak bazı çocuklar bunları ilk okul yıllarında veya daha geç bir dönemde gösterebilir. Eğer bir çocuğunuzda bu tür belirtiler gözlemliyorsanız, lütfen bir uzman doktor’ a başvurun. Bu belirtilerin bir kısmı başka sağlık problemlerine de neden olabilir ve düzenli olarak bir doktor ile görünmeniz çocuğunuzun sağlığı için hayati önem taşır.