Su Arıtma Cihazı


Su arıtma cihazı, içilebilir sağlıklı ve temiz içme suyu üreten cihazlardır.Ters ozmoz arıtma sistemi ile filtreleme esnasında sudaki pas, ağır metal, bakteri, tortu, kireç ve klor arıtma gibi temel işlevi vardır. Ters ozmoz sistemde çalışan cihazlarda su ya basınç uygulayarak yarı geçirgen zardan geçirmeye zorlar ve filtreler sayesinde tüm kaba maddeler ayrıştırılır.

Su arıtma cihazı sağlıklı ve temiz su için en önemli ve en iyi teknolojidir.İnsan için su en önemli besin kaynağıdır. Bu yüzden su arıtma cihazı sayesinde sağlıklı suya istediğimiz an musluğumuzu açtığımızda ulaşabiliriz.Sağlık su tüketiminde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi arıtılan suyun ph değeridir. PH değeri 8 ve 9 arasında değeri su sağlıklı olarak kabul edilir. Genel olarak sağlık suyun 7,2 – 8, 5 ph değeri arasında olması gerekmektedir. Saf suyun PH değeri 7 olarak kabul görür. Yani bu nötrdür. Suyun içerisinde potasyum, magnezyum ve kalsiyum değerleri asidik dereceyi düşürmektedir. Genel olarak alkali sular insan sağlığı için en sağlıklı sular olarak kabul edilmektedir.

Arıtma cihazı satın almayı düşünüyor iseniz su aritma cihazı fiyatları ikinci unsur olmalıdır. İlk dikkat edilmesi gereken unsur mineral takviyesi olup olmadığıdır. Bunun sebebini sizlere şu şekilde açıklayalım;

Su arıtma cihazı filtrasyon işleminde sudaki mineralleride ayrıştırmaktadır. Eğer bu cihazlardan almayı düşünüyor iseniz en unsur olan alkali veya mineral filtresinin olmasına dikkat etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir