Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri

Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri
Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri

Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri

Yüzünüzün şekli, hangi tür gözlüklerin size en çok yakışacağını belirlemenize yardımcı olabilir. İşte birkaç genel yönerge:

  • Yuvarlak yüzler . Yuvarlak yüzlü kişiler köşeli ya da dikdörtgen çerçeveli gözlükleri tercih etmelidir. Bu çerçeveler yüzün uzatılmasına ve daha dar görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Kare yüzler . Kare yüzlü kişiler yuvarlak veya oval çerçeveli gözlükleri tercih etmelidir. Bu çerçeveler yüzün açılarını yumuşatmaya ve daha oval görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Oval yüzler . Oval yüzlü insanlar hemen hemen her tür çerçeveyi kullanabilirler. Ancak çok küçük veya çok büyük çerçevelerden kaçınmak isteyebilirler.
  • Kalp şeklindeki yüzler . Kalp şeklinde yüze sahip kişiler, üstte daha geniş ve altta daha dar çerçeveli gözlükler aramalıdır. Bu çerçeveler yüzün dengelenmesine ve alnın daha az geniş görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Elmas şeklindeki yüzler . Elmas şeklindeki yüze sahip kişiler, şakaklarda daha geniş ve ortada daha dar çerçeveli gözlükler aramalıdır. Bu çerçeveler yüzün dengelenmesine, alın ve çenenin daha az geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

İşte yüz şeklinizi öne çıkaran gözlükleri seçmek için birkaç ek ipucu:

  • Göz renginizi düşünün . Açık renkli gözleriniz varsa, daha cesur çerçeveler takabilirsiniz. Koyu renk gözleriniz varsa, daha sessiz çerçeveler seçmek isteyebilirsiniz.
  • Cilt tonunuzu düşünün . Açık tenliyseniz, daha hafif çerçeveler giyebilirsiniz. Daha koyu bir teniniz varsa, daha koyu olan çerçeveleri seçmek isteyebilirsiniz.
  • Saç renginizi düşünün . Sarı saçlarınız varsa, herhangi bir renk çerçeve takabilirsiniz. Kahverengi ya da siyah saçlara sahipseniz tamamlayıcı bir renk olan çerçeveleri tercih etmek isteyebilirsiniz.
  • Tarzınızı düşünün . Normalde ne tür gözlük takarsınız? Klasik bir görünümden hoşlanıyorsanız, zamansız ve sade çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Daha trend bir görünümden hoşlanıyorsanız, cesur ve göz alıcı çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Yüz şekliniz veya tarzınız ne olursa olsun, sizin için mükemmel olan bir çift gözlük vardır. Biraz araştırma yaparak, yüzünüzü güzelleştirecek ve görünümünüzü güzelleştirecek mükemmel gözlüğü bulabilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri
Yüz Tipine Göre Gözlük Önerileri
İlginizi Çekebilir