Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Android 14 Özellikleri Nelerdir Ayrıntılı

Android 14 Özellikleri Nelerdir Ayrıntılı
Android 14 Özellikleri Nelerdir Ayrıntılı
52 görüntülenme
0

Android 14 Özellikleri Nelerdir Ayrıntılı

Android 14 Özellikleri Nelerdir Ayrıntılı: Google, Android işletim sistemi için 10. sürümden itibaren alfabetik tatlı adları kullanmayı bırakmıştır. Ancak sürüm numaraları yine aynı sistem altında adlandırılmaktadır. Geçen yılki sürüm Android 13‘ün kod adı “Tiramisu” idi ve bu yılki sürüm olan Android 14’ün kod adı “U” harfiyle başlayan “Upside Down Cake”.

Android 14’ü indirip kurmak için cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Varsa, ayarlar bölümünden cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Android 14’teki birçok iyileştirme arasında daha iyi pil ömrü, akıllı ölçeklendirmeli daha büyük yazı tipleri, bildirim ışıkları, daha büyük ekranlar için daha iyi destek, fotoğraf ve videolara erişimi kısıtlama, gelişmiş güvenlik, bölgesel tercihler, uydu bağlantısı, tahmini geri hareketler, uygulama klonlama, Health Connect ve geliştirilmiş paylaşım seçenekleri.

Android 14’ün piyasaya sürülmesiyle ilgili resmi zaman çizelgesi henüz açıklanmadı, ancak genellikle Google yeni sürümlerini Eylül’de duyurur ve Ekim’de yayınlar.