Beyin Tümörü Neden Olur? Beyin Tümörü Belirtileri Nedir?

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
İptal et

Beyin Tümörü Neden Olur? Beyin Tümörü Belirtileri Nedir?

Beyin Tümörü Neden Olur: Aile içinde herhangi birinde beyin glioması olan kişilerde beyin tümörü olma ihtimali normal kişilere göre daha yüksektir. Bu sebepten başka kafa travması sonucu, radyasyona maruz kalma gibi, ender bazı virusler, bazı kimyasal boyalar veya vücuttaki bazı hormonlarda beyin tümörü oluşmasında rol oynuyor.

Beyin Tümörü Belirtileri: Beyin tümörü belirtileri ilk önceleri kafa içindeki basıncın artması ile başlar. Kafa içindeki basıncın artması bazı belirtiler gösterir.

Başlıca belirtileri şöyledir: Baş ağrısı, haraket ve mimiklerde eskiye göre yavaşlama, sürekli bulantı, sık sık kusma, epilepsi nöbetleri, beyinde tümörün yerleştiği yere göre vücudun bazı bölgelerinde duyulan güçsüzlük, kişilik bozuklukları ve bazı yetenekleri kaybetme örenek olarak ‘hesap yapma, yazı yazma vs..’ beyin tümörünün başlıca belirtileri sayılabilir. Beyin tümörünün belirtilerinden bazılarıda hormonlarda bozulmalar ve buna bağlı olarak klinik semptomlardır. Örnek olarak el ve ayaklarda şişme gibi değişimlere dikkat etmek gerekir.

Bir cevap bırakın

Araştır

Yanıt vererek Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.