Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama

Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama
Deprem Bölgesine Gitmek İstiyorum Nasıl Gidilir
134 görüntülenme
0

Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama

Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama: Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem felaketinin yaşandığı 10 ilden birisi olan Gaziantep merkez, ilçeleri ile birlikte belde ve köylerindeki incelemelerini sürdürürken, AFAD Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı toplantının ardından açıklamada bulundu.

Bakan Murat Kurum, “Toplam 23 bin 59 arama kurtarma personelimizle bir kardeşimizin, bir vatandaşımızın daha hayata tutunabilmesinin mücadelesini veriyoruz. 10 ilde 171 bin 882 bina incelendi.

Bu binalarda toplamda 1 milyon bağımsız bölümün hasar tespitini yapmış olduk. Şu an itibariyle 10 ilimizde 24 bin 921 binada 120 bin 940 bağımsız bölümün acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptık.

10 ilimizde 122 bin 279 yapıda bulunan 729 bin 435 bağımsız bölümünde az hasarlı ve hasarsız olduğunun tespiti yapıldı. Biz büyük bir aileyiz, güçlü bir milletiz, büyük bir devletiz. Depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını giderecek çalışmalarımızı hep birlikte yapacağız.

Sahra çadırlarımız, hastanelerimiz 7 gün 24 saat hizmet veriyor. 18 bin 868 çadırımız şu an itibariyle vatandaşlarımız ‘e-Devlet’ sisteminden ve ‘hasartespit.csb.gov.tr’ adresinden binalarına ilişkin tespitlerini net bir şekilde öğrenebilirler.

Az hasarlı ve hasarsız olan vatandaşlarımız evlerine girebilir. Gaziantep’te kurulmuştur. Bu sayıyı 35 bine çıkarıyor olacağız. Gaziantep genelinde merkez Şahinbey ve Şehitkamil’de, Nurdağı ve İslahiye’de su ve elektrik hizmetlerini vermeye başladık.” dedi..

Hasar tespit işlemleri e-devlet üzerinden sorgulanıyor. E-devlet hesabınıza girdikten sonra arama butonundan bina hasar tespit yazdığınızda çevre ve şehircilik bakanlığı karşınıza çıkıyor.

Burayı tıkladıktan sonra ikametgah adresi üzerinden bina hasar tespiti sorgulama yapabiliyorsunuz. Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama ekranı.

Çevre ve şehircilik bakanlığı resmi açıklaması için Tıklayın

Binanın Depreme Dayanıklılık Testi Sorgulama Tıklayın