Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca
90 görüntülenme
0

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca

Aynalı Çarşı

Kordon

Çanakkale Deniz Müzesi

Truva Atı

Seramik Müzesi

Kilitbahir Kalesi

Seyit Onbaşı Anıtı

Çanakkale Şehitler Abidesi

57. Alay Şehitliği

Seyit Onbaşı Anıtı

Çanakkale Şehitler Abidesi

Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve Siperler

Troia Antik Kenti

Troya Müzesi

Tevfikiye Arkeo Köy

Porta Caeli Bağları

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca

Yeme – İçme yerleri

Çanakkale Helvacısı Kadir Usta

Tekin Peynir Helvacısı

Hüsmenoğlu

Sardalye

Hasan Tefik Restoran ve Zeytinyağı

Suvla Şarap Fabrikası

Çanakkale gezilecek yerler listesi kısaca

Çanakkale’nin zengin kültürü ve tarihi, özellikle de Troya Antik Kenti’nin bulunduğu yerde birçok turist çekiyor. Çanakkale’de gezilip görülecek çok sayıda yer var. İşte size önerilerimiz:

Aynalı Çarşı: Çanakkale’nin en eski alışveriş merkezi olan Aynalı Çarşı, tarihi dokusu ve alışveriş olanakları ile ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor.

Kordon: Şehir merkezinde yer alan ve denize sıfır konumda bulunan Kordon, yürüyüş yapmak, denize karşı oturup dinlenmek için ideal bir yer.

Çanakkale Deniz Müzesi: Denizcilik tarihi ve Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait birçok eserin sergilendiği müze, denizcilik meraklıları için mutlaka görülmeye değer.

Truva Atı: Troya Savaşı’na ait efsanelerle süslenen ve Çanakkale şehir merkezinde yer alan Truva Atı, fotoğraf çekmek isteyenlerin uğrak noktası.

Seramik Müzesi: Çanakkale’nin seramik kültürüne dair birçok eserin sergilendiği müze, sanatseverlerin ilgisini çekebilir.

Kilitbahir Kalesi: Çanakkale Boğazı’nda yer alan kale, tarihi dokusu ve deniz manzarası ile ziyaretçilerin dikkatini çekiyor.

Seyit Onbaşı Anıtı ve Çanakkale Şehitler Abidesi: Çanakkale Savaşı’nda kahramanlık öyküleriyle anılan Seyit Onbaşı ve tüm şehitler için yapılmış anıtlar, tarihseverler için önemli bir yer.

Alay Şehitliği: Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden askerlerin yattığı şehitlik, tarihi önemi ve manevi değeri ile ziyaretçilerin saygı duyduğu bir yer.

Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve Siperler: Çanakkale Savaşı’nda Türk askerlerinin büyük bir zafer kazandığı Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve siperler, tarihi önemi ve savaşın izlerini taşıyan manzarası ile ziyaretçileri etkiliyor.

Troia Antik Kenti ve Troya Müzesi: UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Troia Antik Kenti, tarihi dokusu ve mitolojik hikayeleri ile ziyaretçileri etkiliyor. Antik kentte yer alan müze ise Troya Savaşı’na ait birçok eser ve bilgiyi barındırıyor.

Tevfikiye…