Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Eden Hazard Müslümanmı Aslen Nereli Biyografisi

Eden Hazard Müslümanmı Aslen Nereli Biyografisi
Eden Hazard Müslümanmı Aslen Nereli Biyografisi
70 görüntülenme
0

Eden Hazard Müslümanmı Aslen Nereli Biyografisi

Eden Hazard Müslümanmı Aslen Nereli Biyografisi: Eden Hazard, 7 Nisan 1991 tarihinde Belçika’da doğdu. Futbol kariyerine Lille OSC takımında başladı ve burada 4 sezon boyunca oynadı. Bu dönemde Ligue 1’de 2 kez şampiyon oldu ve Ligue 1 oyuncusu ödülünü kazandı. 2012 yılında Chelsea FC takımına transfer oldu ve burada 7 sezon boyunca oynadı. Bu dönemde Premier Lig, FA Cup ve Europa Ligi gibi önemli turnuvalarda önemli başarılar elde etti ve Chelsea tarihinin en iyi oyuncularından biri olarak anılır.

2018 yılında Real Madrid takımına transfer oldu. Hazard, Real Madrid’de ilk sezonunda birçok sakatlık sorunları yaşadı ancak ikinci sezonunda daha iyi bir performans sergilemeye başladı. 2020-2021 sezonunda özellikle La Liga maçlarında önemli goller atarak takımına önemli katkılar sundu.

Hazard, Belçika Milli Takımı için de oynadı ve 2014 FIFA Dünya Kupası ve 2018 FIFA Dünya Kupası gibi önemli turnuvalarda takımına liderlik etti. Belçika Milli Takımının en iyi oyuncularından biri olarak anılır.

Hazard, futbol dışında da birçok sosyal sorumluluk projesine katılmıştır. Özellikle çocuklar için yaptığı çalışmalar ile tanınır. Ayrıca futbol dışında da müzik, film ve moda gibi konularda ilgi duyar.

Eden Hazard, 2015 yılında Natacha Van Honacker adlı bir bayanla evlendi. Natacha ile birlikte iki kız çocuğu ve bir oğlu var. Hazard, ailesi ile birlikte yaşamaya özen gösterir ve futbol kariyeri ile ailesi arasında denge kurmaya çalışır.

Belçika milli takım ve Real Madrid forması giyen Eden Hazard, Müslümandır. Ayrıca, Eden Hazard’ın 2013 yılında Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm Müslümanların Ramazan Bayramı mübarek olsun” sözlerine yer vermiştir.