Ekonomik ohal nedir? Ohal olursa ne olur? Ekonomik ohal olursa ne olur? Ohal ilan edilir mi?

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
İptal et

Ekonomik ohal nedir? Ohal olursa ne olur? Ekonomik ohal olursa ne olur? Ohal ilan edilir mi? Ekonomide ohal ne demek?

Selam arkadaşlar, önemli bir konuda ekonomiden biraz anlayan arkadaşlara sorularım olacak iyi veya kötüde olsa cevaplanırsa sevinirim…

Bildiğiniz üzere türk lirası dolar, euro ”yuro” ve farklı para birimlerine karşı aşırı bir değer kaybı yaşanıyor ve siyasiler olsun ekonomistler olsun açıklamalar yapılmaya başladı ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. İzzet Özgenç tarafından yapılan açıklama oldukça ciddi boyutta.

Başlıktada yazdığım gibi ekonomik ohal nedir, ohal olursa ne olur, ekonomik ohal olursa ne olur, ohal ilan edilir mi, ekonomide ohal ne demek, gibi soruların cevabını kısada olsa ”Prof. Dr. İzzet Özgenç” cevaplamış ama sizlerede sormak istiyorum ”ekonomik ohal nedir, ohal olursa ne olur, ekonomik ohal olursa ne olur, ohal ilan edilir mi, ekonomide ohal ne demek” sizlerinde düşüncelerini alabilirmiyim..??

Prof. Dr. İzzet Özgenç Twitter Açıklaması: Özgenç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda toplumun olağanüstü hal ilanına (OHAL) hazırlıklı olması gerektiğini savundu.Twitter hesabından paylaşım yapan İzzet Özgenç şunları yazdı: “Türk Lirasının yabancı paralar karşısındaki süregelen değer kaybı, “AĞIR EKONOMİK BUNALIM” sonucunun ortaya çıkacağı süreci başlatmıştır. Bu nedenle kaçınılmaz görünen ağır ekonomik bunalım sebebiyle OLAĞANÜSTÜ HÂL ilânına (Any., m. 119), toplum olarak hazırlıklı olmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. İzzet Özgenç’Prof. Dr. İzzet Özgenç Açıklaması…

Ekonomik ohal nedir? Ohal olursa ne olur? Ekonomik ohal olursa ne olur? Ohal ilan edilir mi?

Bir cevap bırakın

Araştır

Yanıt vererek Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.