Fed Faiz Kararı ne zaman? Fed Toplantısı! fed açıklaması

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden rapor edilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
İptal et

Fed Faiz Kararı ne zaman? Fed Toplantısı! fed açıklaması! Abd Enflasyon verileri? Fed Faiz Artırırsa dolar ne olur?

İyi günler arkadaşlar

Az önce facebook ta arkadaşlarla beraber bir konu üzerinde tartışıyorduk daha doğrusu bilgi alış verişi yapıyorduk ve bir konuda anlaştık.

Anlaştığımız konuyuda sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü bu konuyu merak eden çok insan var bunun farkındayız ve bilgi paylaşılırsa güzeldir diyorum 🙂

Hemen konuya dönmek istiyorum.

Dünya ekonomisi ABD faiz kararlarını bekliyor

Başlıkta yazdığım konularda bilgiler paylaşıcam.

Fed faiz kararı ne zaman: ABD de yapılan toplantıda açıklama yapıldı ve fed faiz kararı 25 ve 26 ocak tarihinde açıklanacak.

Fed toplantısı kararı ne olacak: Fed aralık ayında yaptığı açıklamada faiz kararını bozmayıp 0,25 te sabir bırakmışlardı.

Fed açıklaması beklentisi: Dediğim gibi fed faiz kararını aynı bırakmıştı fakat ocak ayındaki açıklaması şöyle olacağı bekleniyor

Fed aralık 14, 15 tarihlerinde yapılan toplantıdan çıkan sonuç şöyle: ”istihdam piyasası ve yüksek enflasyon sebebiyle ekonomiyi biraz daha yavaşlatmak için merkez bankası faiz oranını öngörülenden daha erken bir vakitte yükseltmek durumunda kalabileceğini ve bilançodaki varlıkları azaltabileceğini” ifade etmişti.

ABD enflasyon verileri: ABD de aralık ayı enflasyon verileri son 39 yılın en yüksek seviyesine çıkmıştı yan, %7 olarak açıklanmıştı ve ocak ayında biraz daha yükselme beklendiği açıklandı.

Fed faiz artırırsa dolar ne olur: Sonuç basit ve 2 seçenek var, ABD de faiz yükselirse dolar yükselir, faiz düşerse dolar da düşer.

Eğer daha ayrıntılı bilgisi olan varsa cevap olarak yazabilir ve sadece beni değil bu yazıyı okuyan herkezi bilgilendirir.

Sağlıcakla kalın.

Bir cevap bırakın

Araştır

Yanıt vererek Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.