Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu

Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu
Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu
57 görüntülenme
0

Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu

 

Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu: Resim , portre olması amaçlanmayan bir “kafanın” Hollandalı 17. yüzyıl tanımı olan bir tronie’dir . “Egzotik elbise”, “doğuya özgü bir türban ” ve küpe olarak çok büyük bir inciye benzeyen bir şey giyen Avrupalı ​​bir kızı tasvir ediyor.

2014 yılında, Hollandalı astrofizikçi Vincent Icke [ nl ] küpenin malzemesi hakkında şüpheler dile getirdi ve aynasal yansıma, armut şekli ve küpenin büyük boyutu nedeniyle inciden çok cilalı kalay gibi göründüğünü savundu.

Çalışma, tuval üzerine yağlı boyadır ve 44,5 cm (17,5 inç) yüksekliğinde ve 39 cm (15 inç) genişliğindedir. “IVMeer” olarak imzalanmıştır ancak tarih atılmamıştır. 1665 civarında boyandığı tahmin edilmektedir.

Tablonun 1994’teki en son restorasyonundan sonra, ince renk şeması ve kızın izleyiciye bakışındaki samimiyet büyük ölçüde geliştirildi.
Restorasyon sırasında, bugün biraz alacalı olan koyu arka planın orijinal olarak koyu emaye benzeri bir yeşil olduğu keşfedildi . Bu efekt, şu anda görülen siyah arka plan üzerine ince şeffaf bir boya tabakası – sır – uygulanarak üretildi. Bununla birlikte, yeşil sırın iki organik pigmenti olan indigo ve weld solmuştur.

Hollandalı Mona Lisa İnci Küpeli Kız Tablosu

İnci Küpeli Kız ( Felemenkçe : Meisje met de parel ), Hollandalı Altın Çağı ressamı Johannes Vermeer’in c . 1665. Yüzyıllar boyunca çeşitli isimlerle anılan yapı, 20. yüzyılın sonlarına doğru burada tasvir edilen kızın taktığı küpeden sonra bugünkü adıyla anılır. Eser, 1902’den beri Lahey’deki Mauritshuis koleksiyonundadırve çeşitli edebi ve sinematik incelemelere konu olmuştur .