Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir

Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir
69 görüntülenme
0

Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir

Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sekapark’ta inşa edilen tam donanımlı kongre merkezinin inşaat çalışmalarını tamamlamak üzere.

Eski metal fabrikası Mannesman alanında kurulan Kocaeli Kongre Merkezi, fabrika yapısında gerçekleştirilen yeniliklerle modern bir hale getirildi.

İçindeki pek çok salonla toplantıların vazgeçilmez mekânı olacak kongre merkezi, özel etkinlikler için de kullanılabilecek. Son olarak iç kısımdaki son rötuşların tamamlanmak üzere olduğu Kongre Merkezi, hizmete açıldığında Sekapark’ın 1. ve 2. etabını birleştirerek bir bütün haline getirecek.

Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir
Kocaeli Kongre Merkezi Nerede Nasıl Gidilir

İÇ DONANIM VE MOBİLYA MONTAJLARI BİTTİ

SEKA Park bölgesinde bulunan eski Mannesmann fabrikasının kaba eski binalarını endüstriyel dönüşüm projesi kapsamında mevcut malzemeleriyle yenileyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin ve Marmara bölgesinin en görkemli Kültür ve Kongre Merkezi’ni yaptı.

Yapımı yaklaşık iki yıldır süren inşaat çalışması tamamlandı. Merkezin iç kısımlarındaki iç donanım ve mobilya montajları bitti. Büyükşehir ekipleri Kongre Merkezi’nin hizmete açılmasından önceki son rötuşları ve temizliği yapılıyor.

KOLAY ULAŞIM

Mannesman fabrikasının Kongre Merkezine dönüştürülmesiyle Sekapark bir bütün haline geliyor. Proje tamamlandığında kongre merkezine tramvay, yaya ve taşıtla ulaşım sağlanabilecek.

Peyzaj düzenlemeleri proje de açık otopark da bulunacak. Kongre Merkezi, Sekapark’ta zengin bir alan ortaya çıkaracak.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİN ÇEKİM MERKEZİ

Tarihe ışık tutacak, kültürel ve sanatsal projelerin hayat bulacağı Kongre Merkezi, Doğu Marmara’nın en önemli kongre merkezi olacak. Tüm donanımıyla Kocaeli’nin ihtiyaçlarına karşılık verecek olan Kongre Merkezi, kültürel etkinliklerde çekim merkezi olacak.

Kentimize enerji katacak olan kültür merkezi projesiyle vatandaşlar, daha iyi ortamlarda sanatsal çalışmalarla birlikte büyük düşünce akımlarını buradan takip edebilecek.

36 DÖNÜM ÜZERİNE İNŞA EDİLDİ

36 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kongre Merkezi üç bloktan oluşuyor. A ve B bloğun taban alanı 7 bin 500 metrekare, toplam inşaat alanı ise 11 bin 700 metrekare olacak. Büyük kongre salonu bu iki blokta yer alacak.

C bloğun ise taban alanı 2 bin 700 metrekare toplam inşaat alanı da 4 bin metrekare olacak.

BİN 300 KİŞİLİK ANA SALON

Projede bin 300 kişilik ana kongre salonu, fuaye ve sergi salonları olacak. Merkezde 4 adet 120 kişilik çok amaçlı salon, 4 adet 40 kişilik salon, 60 kişilik senato salonu ve idari ofisler, 2 adet 460 kişilik nikah salonu, farklı ölçeklerde toplantı odaları atölyeler ve yeme içme birimleri bulunacak.

Karabaş Mah. Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli.

Kocaeli belediyesi yol tarifi için TIKLAYIN