Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Oya Aydoğan Neden Öldü Nasıl Öldü

Oya Aydoğan Neden Öldü Nasıl Öldü
Oya Aydoğan Neden Öldü Nasıl Öldü
167 görüntülenme
0

Oya Aydoğan Neden Öldü Nasıl Öldü

Oya Aydoğan Neden Öldü Nasıl Öldü

Oya Aydoğan Gençliği: Oya Aydoğan 10 Şubat 1957 yılında Cemal-Güldane Aydoğan çiftinin iki çocuğunun tek kızı olarak Erzincan’da doğdu. Sekiz yaşına kadar ailesi ile birlikte İstanbul’un Beyoğlu semtinde yaşadı. Ortaokulu o dönemde Fransız kız ortaokulu olan Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi’nde, lise eğitimini ise Saint Michel Fransız Lisesi’nde tamamladı.

Oya Aydoğan hayatı

1978 yılının Şubat ayında Suzan Avcı’nın aracılığıyla Haluk Ulusoy ile tanıştı. 1979 yılında Ulusoy ile gizlice evlendi. Ailelerinin baskısı ve karşı çıkması nedeniyle dört ay sonra boşandı. Aydoğan ve Ulusoy daha sonra yaptıkları açıklamalarda bu evliliği “gençlik hatası” olarak ifade ettiler.

Gazinocu Tamer Taylan ile bir süre birlikte yaşadı.

1988 yılında ANAP İzmir il yöneticilerinden Latif Demirbağ ile evlendi. Bu evliliğinden Gurur adında bir oğlu oldu. 1989 yılında Demirbağ ile evliliğini sona erdirdi.

2004 yılında bir gazeteye verdiği röportajda Alevî olduğunu açıkladı.

2011 yılında verdiği başka bir röportajda, iyi derecede Fransızca, orta düzeyde İngilizce bildiğini ve çocukluk yıllarında idolünün Türkan Şoray olduğunu açıkladı.

Oyuncu Fahriye Evcen’in oyunculuk kariyerine başlamasına vesile olmuştur.

Oya Aydoğan ölümü

8 Mayıs 2016’da aort damarı yırtılması sebebiyle hastaneye kaldırıldı. 12 saat süren ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı.

15 Mayıs 2016’da tedavi gördüğü İstanbul’da 59 yaşında hayatını kaybetti. Naaşı 16 Mayıs 2016’da, vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı’na defnedildi.

kaynak