Neden Nedir
Bildirimler
  • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Pele Öldümü Neden Öldü Hayatı

Pele Öldümü Neden Öldü Hayatı
72 görüntülenme
0

Pele Öldümü Neden Öldü Hayatı

Pele, dünyaca ünlü Brezilyalı futbol oyuncusudur. Tam adı Edson Arantes do Nascimento’dur ve 11 Ekim 1940’ta Brezilya’nın Tres Coracoes kentinde doğmuştur.

Pele, futbolu sevmesi ve oynama yeteneği sayesinde çok küçük yaşlarda profesyonel olarak oynamaya başlamıştır.

Pele, Brezilya’nın Santos Futbol Kulübü’nde oynadığı dönemlerde çok başarılı olmuş ve dünya çapında bir yıldız haline gelmiştir. Özellikle 1958, 1962 ve 1970 Dünya Kupaları’nda üstün performansı ile tüm dünyada tanınmıştır.

Ayrıca, Pele, Santos Futbol Kulübü ile dört kez Brezilya Süper Kupası, dört kez Brezilya Kupası ve dört kez Brezilya Ligi Şampiyonluğu kazanmıştır.

Pele, futbol dünyasında bir efsane olarak kabul edilir ve onun adı ile anılan birçok ödül vardır. Ayrıca, Pele, UNESCO Dünya Barış Ödülü’nü de almıştır. Pele, futbol dünyasında yıllar boyunca birçok övgü almış ve dünya çapında birçok ödül kazanmıştır.

Özellikle 1970 Dünya Kupası’nda oynadığı muhteşem performans ile tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Pele, futbol dünyasında hala sevilen ve saygı duyulan bir isimdir…

Pele öldü mü: Pele’nin, 29 Kasım’da kemoterapi uygulanması için hastaneye kaldırıldığı, solunum yolu enfeksiyonunun tespit edildiği ve sağlık durumunun genel anlamda ilerleme kaydederek stabil olduğu açıklanmıştı. Fakat kansere yenik düşerek dün gece sabaha karşı öldüğü bildirildi.