Neden Nedir
Bildirimler
 • Bildiriminiz bulunmamaktadır.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı
Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı
91 görüntülenme
0

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı: İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir duyuru yapılmıştır:

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI

Başvurular, 09-16 Mayıs 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılabilecektir. Başvuru hakkında ayrıntılı bilgilere www.sg.gov.tr internet sitesinden erişilebilecek olan bilgilendirme kılavuzunda yer verilmiştir. Başvuru için aranan şartlar şunlardır:

 

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.
 2. En az lise mezunu olmak.
 3. 01 Ocak 1996 ve sonrasında doğanlar, 2023 yılı Ocak ayının ilk günü itibarıyla 27 yaşını doldurmamış olmalıdır.
 4. Sözleşmeli erbaş ve erlerden, en az üç yıl görev yapmış ve başvuru tarihleri içinde müteakip sözleşme süresi devam edenler, 01 Ocak 1994 ve sonrasında doğanlar arasından 2023 yılı Ocak ayının ilk günü itibarıyla 29 yaşını doldurmamış olmalıdır.
 5. Askerlik görevini yapmış veya yapmakta olmak.
 6. Askerlik hizmetini yapmış olanlar için terhis tarihinden itibaren beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (09 Mayıs 2018 tarihinden sonra terhis olanlar).
 7. Askerlik hizmetini sürdürenler, kılavuzda belirtilen uygun nitelik belgesini almış olmalıdır.
 8. Yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri, yüzme testi, uygulamalı sınav ve mülakat sınavlarında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenen kontenjanlara girmek gerekmektedir.
 9. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından belirlenen hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” kararı verilen sağlık raporunu almak.
 10. Güvenlik soruşturması pozitif sonuçlanmalıdır.
 11. Askeri okullar, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın eğitim komutanlıklarına bağlı okullarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, disiplinsizlik nedeniyle diğer okullardan çıkarılmamış olmak ve örgün öğretim dışına çıkarma cezası almamış olmak gerekmektedir.
 12. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda subay (yedek subay dahil), astsubay (yedek astsubay dahil), uzman jandarma veya uzman erbaş olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak gerekmektedir.
 13. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzunda (Mayıs 2023) belirtilen diğer şartları da taşıyor olmanız gerekmektedir.
 14. İletişim ve bilgi almak için telefon numarası: 0 312 416 45 60 (Hafta içi 09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)
  Kaynak : Resmi Gazete