Başkasının Gelinliğini Giymek Uğursuzluk mu

Başkasının Gelinliğini Giymek Uğursuzluk mu
Başkasının Gelinliğini Giymek Uğursuzluk mu

Düğünlerle ilgili birçok hurafe vardır ve en yaygın olanlarından biri, başkasının gelinliğini giymenin uğursuzluk getirdiğidir. Bu hurafenin, gelinliğin gelinin enerjisiyle dolu olduğu ve başkasının elbisesini giymenin bu enerjiyi yeni geline aktarabileceği inancından kaynaklandığı düşünülmektedir. Bu enerji, gelinin deneyimine bağlı olarak olumlu ya da olumsuz olabilir ve potansiyel olarak yeni kullanıcının kendi evliliğini etkileyebilir.

Başkasının gelinliğini giymekle ilgili bir başka hurafe de gelinliği yeni giyenin evliliğine lanet okuyacağıdır. Bu inancın, asıl gelinin evliliğindeki mutluluğunun ve başarısının bir şekilde elbiseye bağlı olduğu ve onu giymenin bir şekilde bu mutluluğu yeni giyen kişiden “çalacağı” fikrine dayandığı düşünülmektedir.

Başkasının Gelinliğini Giymek Uğursuzluk mu
Başkasının Gelinliğini Giymek Uğursuzluk mu

Elbette bu hurafeleri destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Ancak popüler olmaya devam ediyorlar ve pek çok gelin adayı, görünüşünü beğenseler bile başkasının gelinliğini giymekten kaçınıyor.

Başkasının gelinliğini giymeyi düşünüyorsanız, olası kötü şansı en aza indirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle elbisenin iyi durumda olduğundan ve iyice temizlendiğinden emin olun. Elbisenin bir rahip veya bakan tarafından kutsanmasını da isteyebilirsiniz. Son olarak elbiseyi güvenle ve olumlu düşüncelerle giyin ve evliliğinizde kendi mutluluğunuza ve başarınıza odaklanın.

Nihayetinde başkasının gelinliğini giymek hurafesine inanıp inanmamak kişisel bir karardır. Eğer onunla rahatsan, o zaman bunun için git! Ancak herhangi bir şüpheniz varsa, ihtiyatlı davranmak ve yeni bir elbise seçmek muhtemelen en iyisidir.

Bir gelinlik seçmek için bazı ek ipuçları:

  • Bütçenizi düşünün. Gelinlikler pahalı olabilir, bu yüzden bir bütçe belirlemek ve buna bağlı kalmak önemlidir.
  • Tarzınıza uyan bir elbise seçin. Pek çok farklı gelinlik modeli var, bu yüzden sevdiğiniz ve vücudunuzu gururlandıran birini bulmak için biraz zaman ayırın.
  • Elbisenin rahat olduğundan emin olun. Gelinliğinizi büyük gününüzde uzun süre giyeceğiniz için rahat ve içinde rahatça hareket edebileceğiniz bir model olmasına dikkat edin.
  • Profesyonel değişiklikler alın. Size mükemmel şekilde uyan bir elbise bulsanız bile, size mükemmel şekilde uymasını sağlamak için onu profesyonelce değiştirmek yine de iyi bir fikirdir.
İlginizi Çekebilir