Mesaja geç cevap atan erkek ne demek istiyor

Mesaja geç cevap atan erkek ne demek istiyor
Mesaja geç cevap atan erkek ne demek istiyor

Mesajlara Geç Cevap Veren Adam Ne Anlatmak İstiyor?

Hiç bir erkeğe mesaj gönderdin mi ve saatlerce, hatta günlerce cevap vermedi mi? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Bu yaygın bir deneyimdir ve sinir bozucu ve kafa karıştırıcı olabilir. Bir erkeğin mesajlara geç cevap vermesi ne anlama gelir?

Birkaç olası açıklama var.

  • O meşgul. Bu en olası açıklamadır. Erkekler de herkes gibi meşgul. Zamanlarını alan işleri, okulları, hobileri ve diğer taahhütleri vardır. Mesajlarınıza hemen cevap vermiyorsa, meşgul olabilir ve telefonunu kontrol etme şansı olmayabilir.
  • İlgilenmiyor. Bir erkek sizinle ilgilenmiyorsa, sizi nazikçe hayal kırıklığına uğratmanın bir yolu olarak mesajlarınıza yanıt vermekte yavaş olabilir. Seni tamamen yok sayarak canını yakmak istemeyebilir, bu yüzden kabalaşmamak için bir süre sonra cevap verebilir.
  • Oyun oynuyor. Bazı erkekler kadınlarla oyun oynamayı sever. İlgilenmenizi ve tahminde bulunmanızı sağlamanın bir yolu olarak mesajlarınıza geç cevap verebilirler. Ayrıca, siz pes etmeden önce sizi ne kadar bekletebileceklerini görmeye çalışıyor olabilirler.
  • Kötü mesajlaşma görgü kurallarına sahip. Bazı adamların kötü mesajlaşma görgü kuralları vardır. Telefonlarını düzenli olarak kontrol etmeye alışkın olmayabilirler veya mesajlara zamanında yanıt vermede iyi olmayabilirler.

Bir erkeğin mesajlara geç cevap vermesinin ne anlama geldiğinden emin değilseniz, yapılacak en iyi şey ona sormaktır. Doğrudan olun ve ona neden cevap vermekte yavaş kaldığını sorun. Size karşı dürüst olabilir veya bir bahane uydurmaya çalışabilir. Ama en azından nerede durduğunu bileceksin.

Mesaja geç cevap atan erkek ne demek istiyor
Mesaja geç cevap atan erkek ne demek istiyor

Mesajlara geç cevap veren erkeklerle başa çıkmak için bazı ipuçları:

  • Kişisel algılama. Bir erkek mesajlarınıza hemen cevap vermezse, bunu kişisel algılamayın. Sadece meşgul olabilir veya kötü mesajlaşma görgü kurallarına sahip olabilir.
  • Ona spam göndermeyin. Bir erkek mesajlarınıza cevap vermiyorsa, ona daha fazla mesaj göndermeyin. Bu sadece onun sizi görmezden gelme olasılığını artıracaktır.
  • Ona neden cevap vermediğini sor. Bir erkeğin neden mesajlarınıza cevap vermediğinden emin değilseniz, ona sorun. Doğrudan olun ve ona neden cevap vermekte yavaş kaldığını sorun.
  • İlgilenmiyorsa devam et. Bir erkeğe neden cevap vermediğini sorduysanız ve hala ilgilenmiyorsa, devam etme zamanı. Mesajlarınıza zamanında cevap vermekten mutluluk duyacak birçok kişi var.

Herkesin farklı olduğunu hatırlamak önemlidir. Bazı insanlar mesajlara doğal olarak yavaş yanıt verirken, diğerleri daha duyarlıdır. Mesajlara geç cevap veren biriyle çıkıyorsanız, onunla iletişim kurmanız ve ikiniz için de işe yarayan bir uzlaşma bulup bulamayacağınızı görmeniz önemlidir.