Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır

Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır

Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bundan tam 131 yıl önce 1 mayıs 1889 yılında alman ilaç firması Bayer aspirin isimli ilacı piyasaya sürdü.

Zamanla herkesin evinde vazgeçilmezi olan bu ilacı belki bazen de sadece ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahip hap olarak görüyordunuz. Ancak onun hiç bilmediğiniz kullanınca hayran kalacağınız bil ilaçtır. Bu makale sayesinde aspirinle mucizelere tanık olacak, bu kullanımlar sayesinde ona karşı bakış açınızı değiştireceksiniz. Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır? Başlarken makalemizi paylaşmayı ve beğenmeyi unutmayınız.

1: İşte aspirin, nin mucizevi kullanımlarının arasında sivilceler geliyor. Cildinize doğal yoldan iyilik yaparak sivilce ve siyah noktalarınızdan kurtulmaya ne derseniz ve üstelik bunu yaparken sadece bir adet Aspirin ve üç damla limon suyu kullanacaksınız yüzünüze sürdükten sonra inatcı akneleri, sivilceleri yok ediyor.
Bunun için bir adet derin olmayan bir tabağa bir adet aspirin koyun ve üzerine üç damla limon damlatın,
yumuşayan aspirini ezin, biraz karıştırın, sivilce ve aknelerin üzerine sürün birkaç dakika sonra soğuk suyla ovalayarak yıkayın ve kısa sürede sivilcelerden kurtulun. Ayrıca ıslattığınız aspirini biraz balla karıştırarak siyah noktaların üzerine sürüp kurumasını bekleyin. Ardından ovarak çıkarın ve siyah noktalardan kısa sürede kurtulun. Aspirin ölü hücreleri yumuşatarak cildin soyulmasına yardımcı olur.

Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır?

2: Aspirin, saç kepeğini azaltır. Ancak bitkisel yağlar ve aspirin saç kepeğini kısa sürede geçirir. Saç kepeğini önlemek için iki adet aspirini ezin ve günlük kullandığınız şampuanın içine koyun ve bu şampuanla saçlarınızı yıkayın, farkı göreceksiniz.

3: Aspirin, ayak nasırınada iyi gelir. Beş adet aspirini yarım yemek kaşığı taze limon suyuna karıştırın ve bu karışımı tam nasırın üzerine uygulayın, on beş dakika sonra nasırın üstündeki ölü deriyi kolayca soyacaktır.

4: Sıcak havalarda böcek ve sinek ısırıkları malesef çoğalıyor, ısırıklı bölgenin şişini azaltmak içinde Aspirin, kullanabilirsiniz. Bir adet aspirini bir tatlı kaşığı su ile yumuşatarak sinek veya böcek ısırıklarına uygulayın ve şiş bölge nasıl iniyor görün.

Aspirin Nedir? Aspirin Nedir Ne İçin Kullanılır

5: Aspirin, kullanımını mutlaka ukulamalısınız. Özellikle yazları oluşan kıyafetlerdeki sarı ter lekeler moralimizi bozar. Peki bu lekelerden aspirinle kolayca kurtulabileceğinizi biliyormuydunuz, ılık bir bardak suda erittiğiniz iki adet aspirin, i sararmış veya leke olmuş olan gömleklerinize uygulayın. Yaklaşık yarım saat beklettikten sonra çamaşır makinasında yıkayın bu uygulamadan sonra gömleklerinizdeki lekelerden eser kalmayacaktır.

6: Aspirin, çiçekleri canlandırır, birinden hediye gelen canlı çiçekleri çok severiz ancak en fazla iki üç gün sonra solup ölürler, fakat bu yöntemi uyguladığınızda saksınızdaki çiçekleriniz haftalarca capcanlı kalacak bunun için ise bir kaba bir miktar su koyun içine bir adet aspirin bırakın, sonrasında çiçeklerinizi bu suya koyun ve canlılığı görünce saksıya geri alın. Saksıdaki çiçeklerinize her zaman uygulayabilirsiniz, sulama suyuna bir adet aspirin atmanız yeterli olacaktır.
Aspirin, in bu değerli kullanım klaylıklarını öğrenmiş oldunuz ve bu güzel ve değerli bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.