2023’ün En İyi Güneş Kremleri

2023’ün En İyi Güneş Kremleri
2023'ün En İyi Güneş Kremleri

2023’ün En İyi Güneş Kremleri: Doktorlara Göre

Güneş kremi, kullanabileceğiniz en önemli cilt bakım ürünlerinden biridir, ancak hangisinin sizin için doğru olduğunu bilmek zor olabilir. Piyasada pek çok farklı marka ve formül var ve hem etkili hem de güvenli olanı bulmak zor olabilir.

Bu nedenle doktorlardan 2023 için en iyi güneş kremi önerilerini paylaşmalarını istedik. İşte yemin ettikleri güneş kremleri:

2023'ün En İyi Güneş Kremleri
2023’ün En İyi Güneş Kremleri

En İyi Genel Güneş Kremi

La Roche-Posay Anthelios Melt-In Süt Güneş Kremi SPF 60

Bu güneş koruyucu, hem etkili hem de nazik olduğu için dermatologlar arasında favoridir. Geniş spektrumlu, suya dayanıklı ve komedojenik olmayan, tüm cilt tipleri için iyi bir seçimdir. Ayrıca hızlı emilen ve beyaz iz bırakmayan hafif, yağsız bir formüle sahiptir.

En İyi Mineral Güneş Kremi

CeraVe Mineral Güneş Koruyucu Yüz SPF 50

Bu güneş koruyucu, mükemmel güneş koruması sağlayan iki mineral olan çinko oksit ve titanyum dioksitten yapılmıştır. Ayrıca komedojenik değildir ve kokusuzdur, hassas cilde sahip kişiler için iyi bir seçimdir.

En İyi Bütçe Güneş Kremi

Neutrogena Sahil Koruma SPF 70

Bu güneş kremi, uygun fiyatlı, etkili bir güneş kremi arayan kişiler için harika bir seçenektir. Geniş spektrumludur, suya ve tere dayanıklıdır, bu da onu açık hava etkinlikleri için iyi bir seçim haline getirir. Ayrıca hızlı emilen hafif, yağsız bir formüle sahiptir.

En İyi Renkli Güneş Kremi

Süper goop! Glowscreen SPF 40

Bu güneş kremi, aynı zamanda koruma sağlayan bir güneş kremi isteyenler için harika bir seçenektir. Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olmak için renklidir ve nemli bir görünüme sahiptir. Ayrıca geniş spektrumlu, suya dayanıklı ve komedojenik değildir.

En İyi Hassas Cilt Güneş Kremi

EltaMD UV Şeffaf SPF 46

Bu güneş koruyucu, hassas cilde sahip kişiler için harika bir seçenektir. Parfümsüz, yağsız ve komedojenik değildir. Ayrıca geniş spektrumlu ve suya dayanıklıdır.

En İyi Çocuk Güneş Kremi

ThinkSport Kids Mineral Güneş Kremi SPF 50

Bu güneş kremi çocuklar için harika bir seçenektir. Cilde karşı nazik olan iki mineral olan çinko oksit ve titanyum dioksit ile yapılır. Ayrıca kokusuzdur, komedojenik değildir ve suya dayanıklıdır.

Doktorlara göre bunlar 2023’ün en iyi güneş kremlerinden sadece birkaçı. Bir güneş kremi seçerken, kişisel ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi dikkate almak önemlidir. Sizin için en iyi güneş kremini bulmak için doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun.

Bir güneş kremi seçmek için bazı ek ipuçları:

  • Geniş spektrumlu ve SPF’si 30 veya daha yüksek olan bir güneş kremi arayın.
  • Terleyecek veya yüzecekseniz suya dayanıklı bir güneş kremi seçin.
  • Oksibenzon veya oktinoksat içeren güneş kremlerinden kaçının, çünkü bu kimyasallar sağlık sorunlarıyla bağlantılıdır.
  • Dışarı çıkmadan 30 dakika önce güneş kremini açıkta kalan tüm cilde bolca ve eşit şekilde uygulayın.
  • Güneş kremini iki saatte bir veya terliyor veya yüzüyorsanız daha sık olarak yeniden uygulayın.
İlginizi Çekebilir