SON DAKİKA HABERİ: Orta gelirlilere konut kampanyası ne zaman açıklanacak? - Güncel ve Son Dakika HaberleriGüncel ve Son Dakika Haberleri

24 Temmuz 2024 - 11:46

SON DAKİKA HABERİ: Orta gelirlilere konut kampanyası ne zaman açıklanacak?

SON DAKİKA HABERİ: Orta gelirlilere konut kampanyası ne zaman açıklanacak?
Son Güncelleme :

02 Ocak 2023 - 15:04

42 Okunma

Son dakika haberi! 

Orta gelirlilere konut kampanyasında tarih belli oldu. 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kampanyaya ilişkin ayrıntıları 4 Ocak Çarşamba günü kamuoyuna duyuracak. 

Konutun değerine göre farklılaşan faiz oranlarının uygulanacağı bir kampanya olacağı belirtiliyor.

Kampanyada farklı içerikle bir mortgage sisteminin uygulanması bekleniyor. Kredi Garanti Fonu’ndan (KGF) şirketlere sağlanan kefaletin bireysel ayağının da başlaması yönünde hazırlık olduğu gündeme gelmişti.

BAKAN KURUM: KREDİYE YÖNELİK DÜZENLEME

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, kampanya kapsamında, tüketicilerin kullanacakları konut kredilerine yönelik düzenleme yapılacağını açıklamıştı. 

Bakan Kurum kampanya hakkında şu bilgileri vermişti: “Bu proje kapsamında sizlerin de sorun yaşadığı, tüketicilerin ev alırken kullanacakları konut kredilerine ilişkin uzun zamandır bir çalışma yapıyoruz. Bir taraftan konut arzını artıralım, yüklenicilerimiz, geliştiricilerimiz yeni projeleri yapsınlar, diğer taraftan da evini yeni alacak kardeşlerimize, orta gelire Ankara, İstanbul, İzmir’de yaşayan memur kardeşlerimize bu imkanı tanıyalım istiyoruz.”