Karanlıkta karşısına 2 sırtlan çıktı - Güncel ve Son Dakika HaberleriGüncel ve Son Dakika Haberleri

13 Temmuz 2024 - 02:18

Karanlıkta karşısına 2 sırtlan çıktı

Karanlıkta karşısına 2 sırtlan çıktı
Son Güncelleme :

02 Ocak 2023 - 15:15

41 Okunma

Adıyaman‘ın Besni ilçesine bağlı Kızılin köyünde gece karşılaştığı sırtlanlarla konuşan balıkçının “Sizden korkuyorum la keratalar” sözleri güldürdü.

Tarihi Kizılin Mağaralarının bulunduğu Göksu Nehri’nde balıkçılık yapan Emin Biricik, geçtiğimiz gece balık avlamaya giderken sırtlanlarla karşılaştı. Gecenin karanlığında duyduğu sesler üzerine el fenerini açan Emin Biricik, karşısında sırtlanı görünce ne yapacağını şaşırarak korktu.

Sırtlanlarla arasında yaklaşık 10 metre mesafe olan Emin Biricik, kaçmak yerine onlarla sohbet etmeye çalıştı. Onlara zarar vermek istemediğini göstermek için önce sırtlanları yanına çağıran Biricik, sırtlanların geldiğini görünce, “Geliyorsunuz da bende sizden korkuyorum la keratalar. Yanıma geliyorsunuz ama bende sizden korkuyorum. Korkuyorum fazla gelmeyin yanıma, gelme hadi git, hadi git. Gelme” sözleri gülümsetti.

Yaşanan bu anları cep telefonuyla kaydeden Emin Biricik, “Gecen balık avına gittim, bir sesler duydum. El fenerini tuttuğum da baktım ki 2 sırtlan karşımda. Üzerime doğru geliyor. Ben ürperdim ama kendileri benden kaçınmıyorlar yani insana alışmış. Kendileriyle sohbet ettim” dedi. – ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel Göksu Nehri Adıyaman Yerel Haberler