Kılıçdaroğlu'ndan Sinan Ateş açıklaması - Güncel ve Son Dakika HaberleriGüncel ve Son Dakika Haberleri

21 Haziran 2024 - 16:37

Kılıçdaroğlu’ndan Sinan Ateş açıklaması

Kılıçdaroğlu’ndan Sinan Ateş açıklaması
Son Güncelleme :

03 Ocak 2023 - 18:40

72 Okunma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Geçen günlerde Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş öldürülmüştü. CHP lideri konunun takipçisi olacaklarını dile getirirken ailenin isteği sebebiyle sustuklarını belirtti.

Yeni yılın ilk öbek toplantısında 2023 yılı için temennilerini anlatım eden Kılıçdaroğlu, daha Güçlü bir Türkiye ile insan haklarına hürmet ve düşünce özgürlüğü istediklerini vurguladı.

Altılı masa olarak amaçları olarak “Ülkemize huzur gelsin diye bir araya geldik. Kadın adam ayrımı olmasın diye bir araya geldik. Geçmişin acılarını sarmaya çalıştık” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, sadece liderler olarak değil ekip olarak çalıştıklarını söyledi.

“Yepyeni bir Türkiye, güzel bir Türkiye… Türkiye’yi yöneten şahıs hiç kapı kapı dilenci benzer biçimde dolaşmayacak. Eğer kul hakkına hepimiz saygı gösteriyorsa, kul hakkı yiyenleri iktidardan göndereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Yemeyen, dürüst, namuslu, adaletten yana olan insanları getireceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun satır başları şöyleki:

Terörün olmadığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Biz tüm komşularımızla barış arasında yaşayacağız. Türkiye, bölgesinin en güçlü ülkesi olacak. Güçlü bir Türkiye inşa edeceğiz.

Halkın oylarıyla iktidar olduğumuzda halktan toplanan her kuruş verginin hesabını millete vermeyi şerefli ve onurlu bir vazife olarak üstleneceğiz. Demokrasinin gelişmesinin temel faktörü “Benden toplanan vergiler nereye harcandı?” diye sormaktır. Bizim iktidarımızda bu soru sorulmasa dair bizler her harcamanın hesabını millete vereceğiz.

2023’ten başlayarak açtığımız yeni sayfayla hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek. Evde huzurun evde kavganın olmadığı bir ev inşa edeceğiz.

Bu ülkenin hapishanelerinde haksız yere yatanlar var. Osman Kavala, Mücella Yapıcı, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Süleyman Demirtaş, Çiğdem Utku haksız yere yatıyor. Adaleti savunmazsanız siyaset yapmanın anlamı yoktur. Hiçbir haksızlığı mazur görmeyeceğiz.

15 Temmuz’dan sonrasında yeni doğum yapmış hanım öğretmeni karakola almışlardı. Ben çocuğun anne sütüne ihtiyacı bulunduğunu çocuğun anneye teslim edilmesi icap ettiğini söyledim. Beni teröristlere destek vermekle suçladılar. Sonunda benim dediğimi yaptılar. Çocuğu anneye teslim edildi.

Bütün bu haksızlıklar son bulacak. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Az kaldı geliyor gelmekte olan…

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Bu ülkenin başkentinde bir suikast gerçekleşti. Genç bir babayı öldürdüler. Ülkücü hareketinin en değerli isimlerindendi. Ankara’nın göbeğinde katlettiler. Ailesi istek ettiler diye konu siyasallaşmasın diye susuyoruz. Sonucu bekliyoruz. Bu işten pis kokuların geldiğinin farkındayız. Bu ülkenin namuslu polisleri görevlerini yapsınlar diye sesimizi çıkarmıyoruz. Saray’dan tık yok. Tek kelime dahi etmiyor. Kendi evladına sahip çıkamıyor. Susarak bu işi geçiştiremezler. Biz CHP olarak buna izin vermeyiz. Adalet gerçekleşinceye kadar bu olayın takip edeni olacağız. Hiç kimse unutmasın Bay Kemal kafasına bir şeyi koyduysa kesinlikle çözecektir.

İMAMOĞLU DAVASI

İstanbul seçimlerini Sayın İmamoğlu kazandı. Arkadan itirazlar geldi. YSK üzerinden kumpas çevirdiler. YSK üyeleri toplandı Aynı zarfın içine konan 4 oydan 3’ü doğrudur 1’i yanlıştır dediler. Dünya tarihinde görülmemiş olay. Ben bunlara YSK çetesi dedim. Çete demeyi de her yerde söylüyorum aslına bakarsanız. İkinci seçim yapılmış oldu 13 binlik ayrım 800 bine çıktı. Ben bu milletin vicdanına güveniyorum. İstanbul’u vermemek için direndiler.

Birinci kumpas; Ekrem Bey YSK üyelerine hakaret etti diye savcı iddianame hazırladı. Dosya namuslu bir hakimin önüne gitti. Bu hakimi değiştirdiler. Samsun’a sürdüler. Bugün öğleden sonrasında grupbaşkanvekillerimiz Adalet Bakanlığı’na gidecekler. Samsun’a sürülen hakimin iddiaları konusunda soruşturma açılmasını istiyoruz. Soruşturma açılmazsa Adalet Bakanı’da bu kumpasın içindedir. Çünkü gerçekleri bilmeye 85 milyonun hakkı var. Hakim hangi gerekçeyle sürüldü? Saray’ın sofrasına oturan hakimin kararına saygınlık edilmez. Karar hakimin kararı değil Saray’ın kararıdır.

Bütün hakim ve savcılara sesleniyorum. Saray’dan direktif alıp kendinize nazaran bir hukuk oluşturuyorsanız bunun hesabını vereceksiniz.

İkinci kumpas; İBB’de teröristler veya terörler iltisaklı kişiler çalışıyormuş… 9 Aralık 2021’de bizim Fotoroman söylüyor. Sonra bu rakamı 1668’e çıkarıyor. Bu iddia üzerine İBB, İçişleri Bakanlığı’na yazı yazıyor gereğini tecrübe edelim diye.

Hem suçlayacaksın, aynı zamanda bana bildir dediğinde sana bildirmeyeceksin. İçişleri Bakanısın, danışma örgütün var, kimse bu adamlar yakala gereğini yap. Sonra yapacağım diyor.

İBB gönderilmiş olduğu yazıda “Biz arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması yapıp bize bildirin” diyor. İçişleri Bakanı, tüm valiliklere yazı yazıyor. Ekrem Bey suçlanıyor. Neden emniyet soruşturması yapamıyorlar. Çünkü Anayasa Mahkemesi ilgili yasayı iptal etmiş.

Ekrem Bey’den önce bir dönem Mevlüt Uysal İBB başkanıydı. Vali de vazife yapmış oldu. O dönemde 4116 kişi göreve başlamış 1800’ü için güvenlik ve arşiv soruşturması yapılmamış. Burada da müfettişi değiştirdiler. Sağlık sebebiyle ayrılmak zorunda kaldı. Yerine AK Parti’den milletvekili adayı olan birisini getirdiler. O da bu tutanağı hazırladı.

Ahlak, yasa ve fazilet denen bir şey var. Hiçbir kurum denetimden istisna değil. Önyargısız denetlenir. Kumpas kurarsanız belediye başkanlarımızla alakalı kumpasa karşı çıkmak da bizim görevimizdir.

Muhalefetin kazandığı İBB’yi bitirdikleri kumpaslarla ele geçirmek istiyorlar. Yeni Saray oyunuyla karşıo karşıyayız. Amaçları seçime İstanbul’un kaynaklarıyla girmek. Ekrem İmamoğlu’na kurulan komplonun tek sebebi budur. Ekrem Başkanımıza kayyum belirleme aptallığına girişirlerse bunu bir diktatörün halkına uyguladığı terörizm olarak göreceğiz.

ENFLASYON TEPKİSİ

ENAG’e enflasyon yüzde 198, İTO’ya bakılırsa enflasyon yüzde 93, TÜİK’e bakılırsa yüzde 64. Memurun, işçinin ve emeklinin hakkı yeniyor. Kul hakkını yedirmeyeceğim. Bunun mücadelesini vereceğim.